Jdi na obsah Jdi na menu

Trochu jiný penzionát 1 - Etiketa a špionáž

5. 10. 2014

Co by jste řekli na to být na škole, která se vznáší a učí vás tu i špionáž? Já bys se tam popravdě těšila. A vy? Posuďte sami.

Čtrnáctiletá Sofronie dává svojí mamince pořádně zabrat. Víc než správné vychování ji zajímá rozebírání hodinek a šplhání po stromech a její rodina nemůže než doufat, že nikdy nikdo neuvidí, jak dělá pukrle. Paní Temminicková zoufale touží, aby se z její dcery stala pravá dáma. Proto Sofronii zapíše do Penzionátu mademoiselle Geraldiny pro kvalitní přípravu mladých dívek.
Ale Sofronie si brzy uvědomí, že to není tak docela škola, v kterou by její matka doufala. Tenhle penzionát je… tak trochu jiný. Dívky se tu sice učí tanci, jak se správně šatit a etiketě povšechně, ale zároveň i jak se vypořádat se smrtí, jak rozptýlit a odvést pozornost, a hlavně té opravdové špionáži – samozřejmě při zachování nejvybranějších mravů. Sofronie a její přítelkyně čeká vskutku strhující první rok!

Tato knížka, je jako dokonalý holčičí Harry Potter. Lechce se čte a opravdu nakopne vaši fantazii. Najdete tu upíry, vlkodlaky a dalši nadpřirozeno...

Moje reakce:

Knížka na mě udělala dojem, hned po přečtení první stránky. Zakousla jsem se do ní a dokonce si knížka udělala malý výlet do učitelského kabinetu, kde chvíly pobyla. :D Knížka je odlehčená a dovolí vaši fantazii se rovýjet. Chvíly mi dělalo problém slovo purkle, ale nakonec jsem si na něj zvykla a neříkám úkloně jinak než purkle. Spisovatelku jsem nikdy dříve neznala, ale díky této knížce se mi zaryla do paměti v dobrém. Užijí si ji zejména 10-15 letí. Věk je jen tak podle mého odhadu, protože já patřím mezi tuto linii.

Knížka ve zkratce:

Napsala: Gail Carrigerová

Ilustrace: -

Nakladatelství: CooBoo

V originále: Etiquette & Epionage

Počet stran: 288

Cena: 269,-

e-kniha: -

Oficiální web knížky: http://finishingschoolbooks.com/post/100784783267/gather-your-quills-students-its-time-to

Autorka Gail Carrigerová ve čtyřech bodech:

  • Narodila se ve městě Bolinas, Marin County, California,
  • Chodila na střední školu v Marin Academi.
  • Je autorskou séie Parasol Protectorate, která u nás nevyšla.
  • Gail Carrigerové je pseudonym Tofy Borregaardové, archeoložky a autorky steampunkových fikcí.

Nebudete mi věřit, ale tato knížka je i v Japonštině! Stejně je naše obálka nejhezčí. :D http://gailcarriger.com/images/books/ForeignEditions/CCJapan.jpg

A v Únoru příštího roku, Cooboo plánuje vydat část Třetí, která je zatím jen v originále. Jinak druhá část Úklony a Úklady je na světě.

Abych vás více napjala zde je trailer na plánovanou knížku:

https://www.youtube.com/watch?v=KTM2B14ntCE

Těšte se!

 Celkové hodnocení:

1 2 3 4 5

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář